Search

گیلاس

بیشتر گیلاس های خشک تجاری، به جای گیلاس های شیرین، ترش مزه هستند، زیرا انواع نمونه های ترش آن تمایل دارند در فرآیند های پخت، انجماد، کنسرو و خشک کردن بهتر عمل کنند. آنها هم چنین یک غذای شیرین به غذاهای افراد اضافه می کنند و طعمی بی نظیر را برای آنان ایجاد می نمایند.

نحوه آماده سازی گیلاس خشک و نکات قابل توجه در آن

برای سهولت خرد کردن آن ها، از چاقوی روغنی استفاده کنید.

  • نحوه نگهداری:

گیلاس های خشک نشده را در یک مکان خشک و خنک نگه دارید و در یک کیسه یا ظرف محکم بسته شده بازکرده و نگه داری کنید. لازم نیست آنها را در یخچال قرار دهید. ظرف 12 ماه از زمان باز کردن می توانید از آن ها استفاده کنید. تهیه گیلاس خشک در خانه یک روش عالی برای حفظ گیلاس است، به علاوه که نوع خشک شده آن هم خوشمزه است. اما کدام یک از بهترین روش ها برای خشک کردن آنها مناسب است، مانند گیلاس های خشک که در فروشگاه خریداری می کنید یا مانند بسیاری از توصیه های انجام شده که آن ها را نصف می کنید و در اجاق گاز خشک می نمایید؟

دندانپزشکان می گویند خوردن گیلاس خشک، دقیقاً مانند خوردن آب نبات برای دندان های شما است. پزشکان ذکر کردند که چگونه ترجیح می دهند کل میوه را بخورید تا ویتامین های محلول در آب را که همراه با آب تبخیر می شوند، دریافت کنید. متخصصان تغذیه نسبت به افزایش قند و کالری هشدار می دهند و اینکه خوردن میوه خشک بیشتر از میوه تازه آسان تر است.

  • آیا میوه خشک برای شما مفید است؟

اما به طور جدی، میوه های خشک، میان وعده ای خوب و مغذی است. در حال حاضر بسیاری از میوه های خشک بسیار مقوی هستند. اما این امر تقریباً در مورد هر چیزی نیز صدق می کند و انتخاب میوه خشک به جای چیپس، کراکر ماهی شکل، ماست قندی و سایر غذاهای میان وعده ای فرآوری شده، بسیار مناسب و عالی است. به طور خلاصه فواید تغذیه ای میوه خشک عبارتند از:

دارای آنتی اکسیدان های متمرکزتری هستند، (حتی یک مطالعه به این نتیجه رسیده است که "مصرف منظم میوه های خشک می تواند از سرطان جلوگیری کند"). علاوه بر این، در یک مقاله مشخص شد مصرف چند میوه خشک از جمله گیلاس خشک، آنتی اکسیدان بالایی را نشان داده است.

به عنوان مثال، گیلاس های خشک می توانند از تحلیل رفتن استخوان و پوکی استخوان جلوگیری کنند (دقیقاً مثل آلو خشک شده ای که همین عملکرد را ایفا می کند، خطر سکته مغزی را کاهش می دهد، درد عضلات را تسکین می دهد و درد و علائم آرتروز را تا حد قابل ملاحظه ای کم می کند. گیلاس خشک، سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که التهاب را کاهش می دهد، که این امر می تواند از بروز بیماری های التهابی جلوگیری کند.

Filters
Sort
display