Search

گوجه فرنگی خشک

در واقع امروزه خشک کردن انواع مختلفی از میوه ها و سبزیجات به امری روتین در زندگی روزمره افراد تبدیل شده است که به دلیل مشغله های فراوانی که دارند انجام این کار برایشان راحت تر است. با این حال، مقدار نسبتاً کمی گوجه فرنگی خشک شده به انواع دستور العمل های غذایی، طعم لذیذ و خاصی می بخشد. ساخت، ذخیره و استفاده از آن در خانه آسان است، فقط کافی است که دست به کار شوید و به سرعت آن را آماده کنید.

طرز تهیه گوجه فرنگی خانگی خشک شده

در طی فرآیند خشک کردن، گوجه فرنگی می تواند از 88 تا 93 درصد از وزن اصلی خود را از دست بدهد. قرن هاست که ایتالیایی ها به عنوان راهی برای نگهداری گوجه فرنگی برای ماه های زمستان، روی سقف سرامیکی خود گوجه فرنگی را خشک می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از دستورالعمل های ایتالیایی خواستار گوجه فرنگی خشک هستند. ایتالیایی ها تنها کسانی نبودند که گوجه فرنگی را از این طریق ذخیره می کردند. آن ها همچنین از نمک و خورشید برای خشک کردن و بهبود این محصول برای خارج از فصل استفاده می کردند.

اگرچه در سال های اخیر قیمت گوجه فرنگی های خشک شده در فروشگاه کاهش یافته است، اما ارزش آن را دارد که خودتان در خانه آن را تهیه کنید، به خصوص اگر باغ گوجه فرنگی داشته باشید. روند اساسی به اندازه کافی آسان است. بیشتر افراد ترجیح می دهند با گوجه فرنگی روما شروع کنند، زیرا دانه کمتری دارند و نسبتا گوشت بیشتری دارند، اما شما می توانید از هر نوع گوجه فرنگی از جمله انواع گیلاس مانند آن هم استفاده کنید. مهم نیست که کدام نوع را انتخاب کنید، بهتر است گوجه فرنگی ها را با اندازه یکنواخت انتخاب کنید تا با همان سرعت خشک شوند.

گوجه فرنگی ها را به نصف برش دهید، روی صفحه مرتب قرار دهید، نمک را کمی بپاشید و در آفتاب داغ قرار دهید تا خشک شود. بسته به شرایط آب و هوایی گوجه فرنگی ممکن است از چهار روز تا دو هفته طول بکشد تا خشک شود. اگر روش قدیمی خیلی وقت گیر به نظر می رسد یا در منطقه ای با چند روز آفتابی زندگی می کنید، خوشحال خواهید شد اگر بدانید که در کسری از زمان می توانید با روش اجاق گاز یا یک دستگاه خشک کن، به همان نتایج شگفت انگیز برای دست یابی به گوجه فرنگی خشک می رسید.

- هشدار در مورد گوجه فرنگی خشک

در واقع گوجه فرنگی های خشک شده باید در شرایط مناسب قرار گیرند تا هفت ماه دوام بیاورند. محصول نهایی گوجه فرنگی های خشک شده باید کاملاً خشک باشد اما ترد نباشد، بدون رطوبت داخلی باشد تا از رشد باکتری جلوگیری کند. گوجه فرنگی های خشک شده خورشیدی همراه با گیاهان تازه یا سیر اضافه شده باید پس از باز شدن در یخچال نگهداری شوند. گوجه فرنگی خشک با علائم پوسیدگی یا کپک را نخورید.

مراحل تهیه گوجه فرنگی خشک

- گوجه فرنگی ها را جمع کنید.

- فر را با دمای 200 درجه فارنهایت گرم کنید.

- گوجه فرنگی ها را با آب خنک بشویید و با حوله آشپزخانه تمیز یا لایه های حوله کاغذی کاملا خشک کنید.

- هسته هر گوجه فرنگی را حذف کنید. گوجه فرنگی های کوچک و گوجه های بزرگتر را به قطعات لقمه ای برش دهید. با استفاده از یک قاشق چای خوری، دانه ها و هرگونه آب گوجه فرنگی را پاک کنید.

- تکه های گوجه فرنگی را در یک کاسه بزرگ بریزید و روغن زیتون را روی آنها بپاشید، به آرامی بریزید تا به طور یکنواخت پخش شود.

- گوجه فرنگی های بریده شده را روی یک توری سیمی قرار دهید و حداقل یک اینچ فضا در اطراف هر قطعه باقی بگذارید.

- سینی را روی توری وسط فر قرار دهید و تقریباً پس از 2 تا 3 ساعت بسته به میزان رطوبت محیط و آبدار بودن گوجه فرنگی، اندازه آنها تقریباً یک سوم کاهش می یابد.

- بگذارید تا در این مرحله خشک و خنک شوند، یا اگر ترجیح می دهید بافت جوانی تر داشته باشد آنها را می توانید 3 یا 4 ساعت بیشتر در اجاق بگذارید.

- درنهایت گوجه فرنگی خشک آماده است.

Filters
Sort
display