Search

گلابی

گلابی خشک شده در اجاق گاز یک میان وعده خوشمزه و مغذی است و یک ترکیب عالی را در تعطیلات ایجاد می کند. گلابی یک میوه زمستانی فوق العاده است که می توان آن را هم در غذاهای شیرین و هم در غذاهای خوش طعم میل کرد و یا اینکه به تنهایی در کنار تنقلات استفاده نمود، مانند زمانی که این گلابی های خشک شده در اجاق گاز به صورت برگه های گلابی تهیه می شوند. تا کنون چندین میوه مختلف، در اجاق گاز خشک شده اند، اما تصور می شود این گلابی های آسیایی بهترین نوع آن هستند و ترد به نظر می رسند، طعم عالی دارند و زیبایی چشم نوازی را ایجاد می کنند.

نکات موثر در استفاده از گلابی خشک

در فصل زمستان، شما می توانید انواع گلابی های مختلف را در بازار کشاورزان محلی خود پیدا کنید. همیشه افراد از تنوع گسترده ای که در بخش محصولات موجود است شگفت زده می شوند و می دانند که اغلب می توانند محصولات بی نظیرتری را در فروشگاه پیدا کنند.

  • راهنمای استفاده از گلابی آسیایی

وقتی صحبت از گلابی های آسیایی و نحوه خشک کردن گلابی می شود، هر آنچه در مورد گلابی های دیگر می دانید را فراموش کنید، زیرا این تنوع خاص دارای بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد است. گلابی آسیایی از مزه و بافت گرفته تا انتخاب و نگهداری آن بسیار شگفت انگیز است. آنها گوشتی ترد و آبدار دارند (البته به اندازه برخی دیگر از انواع گلابی آبدار نیستند) و پوست آن ها کمی ضخیم تر از گلابی های دیگر است.

  • تغذیه

گلابی خشک یکی از میوه های غنی از مواد مغذی است. گلابی منابع زیادی از جمله مس، فولات، منگنز، پتاسیم، ویتامین K و فیبر دارد. یک مزیت بزرگ گلابی، محتوای آب آن است. گنجاندن میوه های پر آب مانند گلابی در روز به نیازهای آبرسانی بدن شما کمک می کند. فصل اوج گلابی های آسیایی در اوایل پاییز تا زمستان است، اما فصل برداشت اغلب در اواخر تابستان آغاز می شود.

  • نحوه انتخاب

شکل گلابی های آسیایی در مقایسه با گلابی های دیگر متفاوت است. آنها مانند سیب گرد هستند و همچنین رنگ پوست یکنواخت دارند. به طور کلی، هنگام انتخاب گلابی، هرچه حجیم تر به نظر برسند، گلابی بیشتر رسیده تر است. با این وجود گلابی های آسیایی چنین نیستند. این مدل گلابی ها وقتی سفت می شوند، رسیده هستند و اگر میوه ای ترد را برای میان وعده یا افزودن به سالاد دوست دارید، گلابی خشک انتخاب خوبی خواهد بود.

  • نحوه ذخیره سازی

گلابی های آسیایی از نظر نحوه نگهداری بی نظیر هستند. از آنجا که در حالت سفت، بهترین هستند، می توانید با رسیدن آنها در یخچال و فریزر فرآیند رسیدن را کند کنید. قبل از لذت بردن از بهترین طعم گلابی خشک، باید آنها را از یخچال خارج کرده و به دمای اتاق برسانید. اکثرا انواع دیگر گلابی قبل از رسیدن به حد مطلوب به کمی زمان نیاز دارند تا رسیده تر شوند و سپس در یخچال نگهداری شوند.

  • نحوه استفاده

وقتی صحبت از روش های استفاده از گلابی های آسیایی و استفاده از گلابی خشک می شود، شما با چالش های زیادی رو به رو می شوید.  چه بخواهید از آنها به صورت خلال شده، آبدار، پخته یا خشک شده در اجاق گاز لذت ببرید، استفاده از این نوع گلابی ها می تواند تا حدی زیادی طعم بی نظیر را برای شما به وجود بیاورند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بل گروپ مراجعه نمایید.

Filters
Sort
display