Search

گردو با پوست

گردو  میوه سنگی تک دانه ای است که از مواد غذایی بسیار ارزشمند به شمار می رود. این ماده غذایی سرشار از مس، منیزیم، فسفر، منگنز، آهن، فسفر، پروتئین و ویتامین ب 6 می باشد. ناگفته نماند که چربی های اشباع شده یا غیر اشباع این ماده غذایی بسیار غنی است و در عین حال به عنوان یک ماده حاوی مقدار زیادی پروتئین در سبد مصرف خوراکی مردم قرار می گیرد.

مصرف روزانه این ماده غذایی به همه افراد به ویژه کسانی که دچار کمبود شدید مس و خطر پوکی استخوان هستند، توصیه می گردد. جالب است بدانید خواص گردو با پوست در مقایسه با گردو های پوست کنده و آماده بسیار بیشتر است.

در نتیجه سعی کنید در هنگام خرید گردو، آن را به صورت طبیعی همراه با پوست خریداری کنید و با خوردن آن، سلامتی و ایمنی بدن خود را بالا ببرید. یکی از ویژگی های جالب و انحصاری گردو این است که وقتی با پوست خریداری شود به شکل های مختلف می توان از مغز و پوست آن استفاده کرد. در ادامه به مهمترین خواص مغز و پوست گردو اشاره می شود. تا انتها با ما همراه باشید

فواید خوردن گردو با پوست

- تنظیم سطح کلسترول خون

- درمان اختلالات قبل از قاعدگی

- کمک به رفع خشکی و افزایش شادابی پوست

- تامین انرژی بدن( ورزشکاران به دلیل انجام فعالیت های سنگین، انرژی خود را از دست می دهند، توصیه می شود این افراد حتما مصرف گردو با پوست را در برنامه غذایی خود قرار دهند)

- تقویت قوای جنسی

- خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد

- افزایش قدرت باروری مردان

- بهبود بیماری سل

- حفظ تعادل وزن

خواص درمانی پوست گردو

پوست گردو دارای خاصیت قابض است. این ماده هم به شکل خوراکی و هم به صورت خارجی قابل استفاده می باشدالتیام زخم از طریق پماد، مرهم یا جوشانده پوست گردو میسر استدر درمان اگزمای پوست بسیار پر فایده است پوست گردو دارای خاصیت لایه برداری بوده  و تمام سلول های مرده پوست را از بین خواهد برد. چنانچه از پوست گردو در کرم های مرطوب کننده استفاده شود باعث می شود در عمق پوست نفوذ کرده و تاثیر بیشتری برجای بگذارد

پوست گردو از بین برنده موهای زائد بدن

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد بهتر است گردو را با پوست خریداری کرده و مورد مصرف قرار دهید. علاوه بر خوردن مغز گردو شما می توانید از خواص پوست آن نیز بهره مند گردید. به این ترتیب که با سوزاندن مقدار زیادی پوست گردو می توانید معجونی تهیه کنید که رشد موهای زائد بدنتان را تا حد زیادی کاهش دهد.

روش تهیه این معجون فوق العاده بدین شکل است که یک قاشق از خاکستر بدست آمده را در یک لیتر آب ریخته و خوب بهم بزنید و اجازه دهید چند ساعت بماند. سپس پنبه ای را به آن آغشته کرده و بر قسمتی که موهای زائد رشد می کنند، بمالید. پس از چند ماه مشاهده خواهید نمود که اثری از موهای زائد باقی نمانده است.

Filters
Sort
display