Search

فندق با پوست

فندق یکی از انواع آجیل و یکی از دانه های شیرین و خوشمزه و فوق العاده مغذی است. این دانه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی، پروتیئن ها، فیبرها و چربی های سالم است. روغن فندق یکی از فرآورده های حاصل از فندق می باشد که مزایای متعددی برای سلامتی دارد. نواحی مختلفی مانند ایالت متحده آمریکا، اسپانیا، ترکیه و ایتالیا درختان فندق زیادی دارند. فندق خوراکی خیلی خوشمزه‌ای است. ضمن آگاهی از خواص فندق، به شکل‌های متنوعی مانند خام، بوداده یا به‌شکل پودر در شیرینی‌ها و غذاهای مختلف آن را امتحان کرده‌اید

خواص فندوق

مانند سایر آجیل‌ها و دانه‌ها، خواص فندق نیز بسیار زیاد است. فندق سرشار از مواد مغذی و پروتئین است. چربی‌ها، انواع ویتامین ها و مواد معدنی موردنیاز بدن نیز در این دانه به‌وفور یافت می‌شوند. بعلاوه رنگ پوست زیبا و بافت ها و نقش های روی بدنه فندق، این مغز را به یکی از مغز های زیبا در ظرف آجیل تبدیل کرده است. طعم خوب و دلپذیر فندق نیز بسیار دلنشین است.


فندق دارای طبیعت گرم و خشک می باشد و بسیار خوشمزه و مفید است. اولین مزیتی که می توانید از فندق با پوست دریافت کنید این است که به سلامت سیستم قلبی عروقی و حفظ آن کمک خواهد کرد، زیرا حاوی اسیدهای الیئین است که نوعی از چربی های اشباع نشده هستند. اسید اولئیک می تواند به کاهش کلسترول LDL یا کلسترول بد کمک کند، همچنین توانایی حفظ و حتی افزایش میزان کلسترول HDL یا کلسترول خوب در بدن را نیز دارد. علاوه بر این، فندق حاوی مقدار بسیار زیادی از منیزیم، یک نوع از مواد معدنی است که برای تنظیم میزان کلسیم در بدن شما بسیار مفید است و در نتیجه، از داشتن کلسیم بیش از حد در بدن جلوگیری می کند.


 کلسیم برای بدن شما بسیار لازم و ضروری است، اما مقدار بیش از حد آن در بدن، باعث ضربان نامنظم قلب خواهد شد. وجود مقدار کافی کلسیم در بدن، قلب را آرام تر می کند... این تاثیر باعث کاهش تنش عضلانی می شود و از خستگی عضلانی، اسپاسم، گرفتگی و درد جلوگیری می کند. افرادی که دارای فشار خون بالا هستند می توانند از فندق به عنوان پایین آورنده فشار خون کمک بگیرند.


فندق حاوی مقادیر زیادی از منگنز است، منگنز برای بهبود تراکم استخوان مفید خواهد بود و همچنین در برابر بسیاری از بیماری ها مانند پوکی استخوان مبارزه می کند. منگنز، ماده ای معدنی است که نقش کلیدی در سنتز کلسترول و اسیدهای چرب دارد. این ماده ی معدنی همچنین برای متابولیک کربوهیدرات و پروتئین ضروری است. هر چه سطح منگنز در سیستم بدن بالاتر باشد، سوخت و ساز پروتئین و کربوهیدرات نیز بهتر است.

این امر، سلامت دستگاه گوارش را بهبود می دهد. فیبر موجود در فندق، جذب مواد مغذی را افزایش میدهد و در عین حال کمک می کند تا مواد زائد و سمی از طریق مدفوع از بدن خارج شوند. فندق منبع سرشار از آنتی اکسیدان است و این ماده باعث سلامت، شادابی و جوانسازی پوست می شود؛ آنتی اکسیدان باعث بازسازی سلول های آسیب دیده می شود به همین دلیل از سرطان نیز پیشگیری می کند.


ویتامین B6 یک ویتامین ضروری برای عملکرد مناسب اسیدهای آمینه در بدن است. این اسیدها نقش یک تنظیم کننده در حفظ سلامت سیستم عصبی را دارند. فندق یک ماده بسیار خوب برای جلوگیری از انواع مختلف سرطان است. چرا که به نسبت زیادی منگنز بدن شما را تامین می کند و باعث جلوگیری از سرطان می شود. فندق دارای اثر ضد انعقادی است، به این معنی است که می تواند سلول های سرطانی را مهار کند.

Filters
Sort
display