Search

سیب نشانه‌ی عشق و باروری، دوستی، زیبایی، خوش‌بختی، تندرستی، دانایی، خوشی، نیرومندی و … می‌باشد و تمدن انسان از دیر باز با سیب پیوند خورده است. سیب یکی از میوه‌هایی است که قبل از دیگر میوه‌ها شناخته شد. منشاء اصلی سیب مناطق شمال اروپا بوده و از آنجا این میوه‌ی با ارزش و مفید به نقاط دیگر جهان منتقل شده است.

یک روش آسان برای نگهداری طولانی مدت و استفاده از آن در تمام فصول، خشک کردن سیب است. سیب خشک شده یک میان وعده خوشمزه برای رفع گرسنگی و از جمله تنقلات سالم برای کودکان به شمار می‌آید. سیب خشک از جمله میوه های پرطرفداری است که می توانید هر روز آنها را مصرف کنید لذا برای بهره‌مندی از خواص سیب در تمامی فصول سال، می توانید این میوه پر خاصیت را در فصول فراوانی آن خشک کنید.


خواص سیب خشک


سیب خشک حاوی ویتامین‌هایی است که می‌توانند برای بدن بسیار مفید باشند. سیب حاوی مقداری ویتامین A و C است. این ویتامین‌ها باعث می‌شوند استخوان و پوست شما سلامتی خود را حفظ کنند. سیب همچنین حاوی تعداد زیادی از ویتامین‌های خانواده B است. این ویتامین‌ها متابولیسم طبیعی بدن شما را تنظیم می‌کنند و کبد و پوستتان را تغذیه می‌کنند. طبق بررسی‌های موسسه‌ی لینوس پائولینگ یک وعده نیم پیمانه‌ای شامل ۶ درصد از ویتامین B-6 مورد نیاز روزانه و ۳ درصد از ویتامین B-5 مورد نیاز بدن است.

هر دوی این ویتامین‌ها به تولید ماده شیمیایی و عصب‌های مورد نیاز برای فعالیت مغز کمک می‌کنند. سیب خشک یک منبع عالی برای هر دو نوع فیبر یعنی فیبر غیر محلول و محلول است. فیبر محلول به کنترل سطح قند خون کمک می‌کند همچنین سطح کلسترول را کاهش می‌دهد و در کنار آن فیبر نامحلول به کمک سلامت دستگاه گوارش می‌آید.


سیب خشک منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها است. اینها موادی هستند که در جلوگیری از آسیب سلول های شما که در اثر رادیکالهای آزاد ایجاد می شوند، موثرند. این میوه خشک دارای ویتامین‌های تقویت کننده سیستم ایمنی، همچنین مواد معدنی مانند آهن و کلسیم است.

یکی از خواص سیب خشک این است که باعث افزایش سطح پلی فنول در بدن می شود. آنتی اکسیدان هایی که از طریق خوردن سیب خشک شده آزاد می شوند به سلول های شما کمک می کنند تا با اثرات آسیب سلولی مقابله کنند.سلول های بدن ما تغذیه و مجهز می شوند تا سریعتر بهبود یابند و منجر به افزایش انرژی، درخشش قابل توجه پوست شما و بهبود روحیه و عملکرد ذهنی شما می شود.


برخی دیگر از خواص سیب خشک:


شادابی پوست
تنظیم فشارخون
سلامت لثه ها
نقرس و درد مفاصل
تقویت مغز
آرام بخش
مفید برای مغز و حافظه
مفید برای قلب
مبارزه با سرطان
بهبود هضم غذا
مبارزه با دیابت


سیب های خشک به روش های بی شماری سلامت شما را بهبود می بخشند. به طور مرتب آنها را بخورید:


•    شما را سیر نگه می دارد
•    سلامت روده شما را بهبود می بخشد
•    به شما در متابولیسم انرژی بیشتر کمک می کند
•    به بهبود عملکرد مغز و عصب کمک می کند
•    با آسیب سلولی مبارزه می کند
•    تعادل آب و حجم خون را تنظیم می کند
•    انتقال اکسیژن را در بدن بهبود می دهد
•    به شما در حفظ وزن سالم ایده آل کمک می کند

بنابراین، دست به کار شوید و همین الان سیب های خشک شده خود را تهیه و نگهداری کنید. آنها یک میان وعده خوشمزه و مغذی هستند که بدن شما را سالم و شاد نگه می دارند. این یک میان وعده است که برای شما مفید است.

Filters
Sort
display