Search

به میوه ای زمستانی و بسیار پر خاصیت است که شبیه گلابی و معمولاً به رنگ سبز یا زرد روشن می باشد. شروع ارائه این میوه به بازار از اوایل شهریور است. میوه به معروف است به سیب طلایی و برای درمان بسیاری از بیماری ها از قبیل افسردگی، زخم معده و بیماره های قلبی از گذشته تا کنون مورد استفاده بوده است و دارای مواد مغذی مفیدی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، ترکیبات فنلی، آنتی اکسیدان ها و فیبرهای غذایی است.به خشک نیز یکی از فراورده‌های این میوه‌ی پاییزی است که برای استفاده در دم‌نوش و چای به استفاده کرد. طبع به گرم و خشک است، اما گرمای آن زیاد نیست و برخی از حکمای طب سنتی طبع آن را متمایل به معتدل دانسته‎اند.


طرز تهیه دم‌نوش به خشک


برای تهیه‌ی دم‌نوش بهتر است به خشک‌شده به‌صورت خلال باشد؛ اگر ورقه‌ای بود کافیست آن را به قطعات کوچک‌تر برش دهید، سپس به ازای هر نفر یک قاشق غذاخوری خلال به را درون قوری یا لیوانی که حاوی آب جوش است اضافه می‌کنیم.


خواص به خشک


•    کاهش استرس با مصرف به: میوه به با دارا بودن آنتی اکسیدان های مختلف در خود باعث رفع استرس و اظطراب در فرد می شود.
•    خاصیت ضد التهابی به: این میوه سرشار از ویتامین C است و توانایی این را دارد که 25 درصد از نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین کند. ویتامین C هم بدن را ایمن و در برابر بیماری های التهابی مقاوم می کند.
•    به برای مبارزه با بیماری سرطان: از خواص بی نظیر این میوه خوشمزه وجود آنتی اکسیدان ها در آن است؛ این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و سلول های سرطانی بدخیم را نابود می کنند هم چنین تانن موجود در دانه های ریز گوشت به از غشاهای مخاطی بدن در برابر سرطان محافظت به عمل می آورد.
•    کاهش وزن با خوردن میوه به: به از آن میوه های کم کالری ولی سرشار از فیبر است؛ به طور کلی 100 گرم به خام دارای 57 کالری به همراه چربی اشباع شده و سدیم بوده و کلسترول پایینی دارد.
•    درمان زخم معده با خواص به: به با داشتن فنول در خود باعث تسکین دردهای ناشی از زخم های معده شده و توصیه می شود برای تسکین درد های معده خود از دم نوش به استفاده کنید هم چنین از ترکیب عسل با به غافل نشوید که در درمان بیماری های عفونی روده، اسهال، یبوست و کولیت معجزه می کند.
•    جلوگیری از پیری زودرس از خواص به: از دیگر خواص به آنتی اکسیدان های آن هستند که توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد بدن را دارند و با این کار موجب جلوگیری از پیری زود رس می شوند. هم چنین در این راستا از بیماری های قلبی عروقی و سکته های مغزی نیز پیش گیری می شود.
•    درمان کردن استفراغ و حالت تهوع از فواید به: برای درمان حالت تهوع یا استفراغ فردی می توان به را به صورت پخته یا دمنوش مصرف کرد؛ این میوه ادرار آور است و به دفع سموم و مایعات بدن کمک می کند.
•    ضد ویروسی بودن میوه به: از سایر خواص به می توان به این مورد اشاره داشت که دارای خاصیت ضدویروسی بالایی است؛ به گونه ای که فنول های این میوه در برابر بیماری های ویروسی سرماخوردگی، آنفولانزا مقاومت بدن را افزایش می دهند.

Filters
Sort
display