Search

برگه ها

امروزه استفاده از برگه های میوه های خشک شده جایگزین تنقلات شده است. در واقع برگه میوه های خشک، حاوی فیبر بیشتر و آنتی اکسیدان های بیشتری به نام فنل نسبت به میوه های تازه در هر انس هستند. فیبر با بیماری های قلبی، چاقی و برخی از انواع سرطان مبارزه می کند (اگرچه اثر محافظتی احتمالی آن در برابر سرطان روده بزرگ بحث برانگیز است). افرادی که رژیم های غذایی غنی از فنل های گیاهی دارند، میزان کمتری از بیماری های قلبی، دیابت، انواع مختلفی از سرطان و احتمالاً بیماری های دژنراتیو مغزی دارند؛ بنابراین توصیه می شود برگه های میوه های خشک را در رژیم غذایی خود بگنجانید، زیرا آنها پر از مواد مغذی سالم هستند.

انواع برگه های میوه های خشک شده

در زیر اسامی برگه های میوه که می توان به راحتی آن ها را خشک نمود و استفاده کرد ذکر شده است که به شرح زیر است:

  • برگه زردآلو
  • برگه سیب
  • برگه هلو
  • برگه پرتقال
  • برگه انجیر

و انواع میوه های خشک دیگر.

برگه زردآلو خشک شده

برگه زردآلو خشک با خشک کردن میوه های زردآلو تهیه می شود. محتوای آب آنها بدون کاهش ارزش مغذی آن ها تبخیر می شود. آنها هم چنین غنی از پتاسیم، فیبر، آهن و ویتامین های A ، E و هستند.محتوای فیبر برگه ها می تواند در درمان یبوست نقش داشته باشد. این میوه ها همچنین منابع خوبی از لوتئین و زاگزانتین، دو آنتی اکسیدان هستند که به عنوان تقویت کننده سلامت چشم شناخته می شوند. همچنین ممکن است اثرات مفیدی بر دیابت و التهاب داشته باشند.

مزایای خوردن زردآلو خشک چیست؟

1- غنی از مواد مغذی

برگه زردآلو خشک سرشار از مواد مغذی حیاتی است. آنها مملو از پتاسیم، فیبر و چندین ماده مغذی دیگر هستند.

2- کمک به کاهش وزن

برگه زردآلو خشک کالری زیادی دارد. اما حاوی فیبر است و مصرف متوسط آن ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

3- مفید در دوران بارداری

برگه زردآلو حاوی آهن است که می تواند به بهبود سلامت خون کمک کند. بارداری و شیردهی ممکن است باعث تغییرات متابولیکی در بدن شما شود. ورزش کم یا رژیم نامتعادل اغلب می تواند منجر به یبوست شود. نوشیدن آب کافی و مصرف غذاهای غنی از فیبر، مانند برگه زردآلو خشک، می تواند مشکلات هضم را تسکین دهد.

4- کمک به درمان کم خونی

آهن موجود در برگه زردآلو می تواند به درمان کم خونی کمک کند. از دست دادن خون شدید، خونریزی مزمن در معده و التهاب مزمن نیز ممکن است باعث کم خونی شود. بارداری و قاعدگی زنان را در معرض خطر کم خونی قرار می دهد. مصرف غذاهای غنی از آهن بهترین راه برای رفع کم خونی است. برگه زردآلو خشک منبع بسیار خوبی از آهن است. همچنین، ویتامین C موجود در آنها جذب آهن را بیشتر می کند.

برگه سیب خشک شده

میوه خشک میوه ای است که تقریباً تمام محتوای آب آن از طریق روش های خشک کردن برداشته شده است. در طی این فرآیند میوه جمع می شود و یک میوه خشک کوچک و پرانرژی باقی می ماند که در این بین برگه سیب خشک شده یکی از میوه های پر مصرف در بین افراد می باشد که سرشار از کالری های مغذی برای بدن است.

مزایای خوردن برگه سیب خشک شده چیست؟

1- برگه سیب خشک شده می تواند در حفظ شادابی و سلامت پوست مؤثر باشد.

2- می تواند در هضم غذا کمک شایانی کند.

3- می تواند در کنار تنقلات دیگر مثل پسته، گردو و فندق به طور مؤثری استفاده شود.

4-برگه سیب خشک شده می تواند در درمان لاغری مؤثر باشد.

برگه هلو خشک شده

میوه خشک هلو بسیار مغذی است. یک قطعه میوه خشک تقریباً همان مقدار مواد مغذی میوه تازه را دارد اما در بسته بندی بسیار کوچکتر غلیظ شده است. از نظر وزن، برگه هلو خشک شده حاوی 3/5 برابر فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی میوه های تازه می باشد.

مزایای برگه هلو خشک شده

1- برگه هلو خشک شده به طور کلی حاوی مقدار زیادی فیبر است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها است. آنتی اکسیدان های پلی فنول با مزایای سلامتی مانند بهبود جریان خون، سلامت بهتر دستگاه گوارش، کاهش آسیب اکسیداتیو و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها در ارتباط هستند.

2- چندین مطالعه نشان داده است افرادی که برگه خشک هلو مصرف می کنند، در مقایسه با افرادی که میوه خشک مصرف نمی کنند، وزن کمتری دارند و مواد مغذی بیشتری مصرف می کنند.

3- این برگه ها بسیار مغذی هستند، سرشار از فیبر، پتاسیم، بتاکاروتن، ویتامین A و ویتامین K هستند.

4- آنها به دلیل اثرات متنوعی که دارند، به عنوان ملین طبیعی شناخته شده اند. این امر به دلیل محتوای زیاد فیبر و الکل قندی به نام سوربیتول است که به طور طبیعی در برخی از میوه ها یافت می شود.

5- نشان داده شده است که خوردن برگه هلو باعث بهبود دفعات و ثبات مدفوع می شود.

6- به عنوان یک منبع عالی از آنتی اکسیدان ها، برگه هلو خشک می تواند از اکسیداسیون کلسترول LDL  جلوگیری کرده و به جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطان کمک کند.

7-علاوه بر این، برگه هلو خشک بسیار سیر کننده است و باعث افزایش سریع سطح قند خون نمی شود.

قیمت و خرید میوه های خشک شده

امروزه میوه های خشک بیشتر از میوه های تازه در حال مصرف است و از آن جایی که هر میوه ای در فصل مناسب خود خریداری و استفاده می شود، درنتیجه خشک کردن برگه های میوه های مختلف می تواند راه حل مناسبی برای استفاده شما از تمام میوه ها در طول سال باشد و نیاز شما را به مصرف آنها  تأمین کند.

برگه میوه های خشک سرشار از چندین ماده مغذی ضروری است. آنها می توانند یک میان وعده عالی و مفید باشند. اما با توجه به اینکه کالری آنها زیاد است، پیشنهاد می شود اندازه سهم مصرفی را محدود کنید. یک قطعه میوه خشک تقریباً همان مقدار مواد مغذی میوه تازه را دارد اما در بسته بندی بسیار کوچکتر تهیه شده است؛ بنابراین، خوردن یک وعده برگه میوه خشک می تواند درصد زیادی از بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند فولات را تأمین کند.

Filters
Sort
display