Search

بادام

بادام دانه ای خوردنی از گونه پرونوس است ، درخت بادام بومی خاورمیانه است اما منطقه ی تولید عمده ی بادام، کالیفرنیا در آمریکااست، بین فوریه و مارس، شکوفه‌هایی که شباهت زیادی به شکوفه یگیلاس دارند، شکوفا می‌شوند. نوع آب و هوا در این زمان، میزان تولید بادام در آن سال را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بادام واژه ای ایرانی است و از فارسی به زبان‌های ترکی، عربی، هندی و اردو راه یافته‌ است. این گیاه، در مناطق کوهستانی در استان‌های خراسان (کوهسرخ) فارس، کرمان خوزستان، سیستان و بلوچستان، یزد، اراک، کردستان، بختیاری، تهران، میانه و لرستان و در انواع مختلف خاک رشد می‌کند.

* موارد دیگر

ارجنک - 

یا بادام زاگرسی و بادام اراکی، درزاگرس جنوبی قراردارد و مختص این منطقه است.

ارژن - 

یا بادام کوهی، نمونه ی دیگری از بادام که  به ‌طور گسترده در ایران و ترکمنستان می‌روید.

بادام کوهی-

نام درختچه سبز رنگی است با برگ‌های باریک و کوچک که در اقلیم نیمه خشک ایران می‌روید. بادام کوهی از خانوادهگل سرخیان است. ارتفاع متوسط گیاه بین ۲٫۵ تا ۳ متر و قطر تاج پوشش آن نیز به ۲ تا ۲٫۵ متر بالغ می‌گردد. گل‌های سفید رنگ بادام معمولاً قبل از ظهور برگ‌ها در اوایل فروردین‌ماه ظاهر می‌شوند. دانه ی این گیاه که پس از فراوری (شیرین کردن) مصرف خوراکی دارد معمولاً از اوایل خرداد تا اواخر این ماه برداشت می‌شود.

تنگرس - 

یا بادام خاردار یا تِنْگِس، گونه‌ای بادام که تنها در زاگرس جنوبی درایران می‌روید.

بادام گنوئییا ارچن

، این نوع بادام مختص استان‌های جنوبی و جنوب‌شرقی ایران است.

بادام شرقی - 

گونه‌ای از بادام وحشی که بومی غربایران و شمالعراقاست.

*ویژگی های بادام

مغز بادام بيضی شکل و مسطح بوده که يک طرف آن نوک تيز است. مغز بادام در داخل پوسته نازک قهوه ای رنگی است که مي توان آن را به کمک آب گرم از پوست جدا کرد .مغز بادام شيرين و طعم ملايم و خوشمزه ای دارد و به راحتی از بادام تلخ تشخيص داده می شود؛ از کليه قسمت های درخت بادام شيرين مانند شکوفه، برگ و ميوه آن استفاده ی طبی می شود.

ريشه ی درخت بادام بسيار قوی است. اين درخت می تواند حتی با کمی رطوبت نيز رشد کند (در بعضی از مناطق کشور که آب و هوای خشک دارد بادام به صورت دیمی کشت می شود). برگهای آن بيضی، باريک، نوک تيز و برنگ سبز است. گلهای آن بسيار زيبا و به رنگ صورتی است. در اوایل بهار شکوفه های بادام ظاهر می شود. ميوه ی درخت بادام به صورت سفت است که قشر خارجی آن سبز رنگ و پوشيده از کرک است و داخل آن بادام با پوست سخت وجود دارد.

*ارزش غذایی

در تمام دنیا دو نوع بادام وجود دارد: بادام شیرین و بادام تلخ. بادام تلخ باید به منظور از بین رفتن مواد شیمیایی سمی موجود در آن حرارت داده شود یا پاستوریزه شود. بادام سرشار از پروتیین، ویتامین ای، کلسیم، پتاسیم وآهن است که برای بدن مفید است؛ اما مصرف بادام تلخ به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

همچنین بادام منبع خوبی برای دریافت پروتئین در بین غذاهای سالم توسط  وزارت کشاورزی ایالت متحده ی آمریکا توصیه شده‌ است.  در سال۲۰۱۶ یک بررسی بالینی نشان داد که مصرف منظم بادام باعث می‌شود سطحldl  کلسترول خون و نیز خطر ابتلا به بیماری های قلبیکاهش یابد.

* فواید بادام و روغن بادام

1. جلوگیری از سرطان :

فیبر موجود در بادام، به سم زدایی بدن کمک می کند همچنین به هضم غذا کمک می کند تا در سیستم گوارشی بهتر حرکت کرده  و باعث پاکسازی سیستم گوارش می شود. مؤسسه سرطان ملی، طبق یک مطالعه نشان داده رژیم های با فیبر بالا باعث کاهش خطر سرطان روده ی بزرگ می شوند. بادام نیز ذخایر عالی از ویتامین، فیتوکمیکال و فلاونوئیدها است که از پیشرفت سلولهای سرطانی سینه  کنترل می کند.

2. حفاظت در برابر دیابت:

بادام  دارای شاخص کلیسمی قوی (GIاست. مطالعات نشان داده بادام از افزایش ناگهانی قند خون ،بعد از خوردن غذا جلوگیری می کند بنابراین به تثبیت سطح قند خون نیز کمک می کند و از دیابتی ها حمایت می کند.

3.  مصرف بادام اشتها و میزان کالری دریافتی را کاهش می‌دهد.

در بادام درصد اندکی کربوهیدارت و درصد بالایی پروتئین و فیبر وجود دارد. فیبر و پروتئین احساس سیری را افزایش می دهند و همین امر کاهش کالری دریافتی را در پی دارد.

4.  بادام درصد بالایی ویتامین E دارد

ویتامین E از خانواده آنتی اکسیدان های محلول در چربی است. این آنتی اکسیدان ها در غشاء های سلولی ساخته و از سلول ها در برابر تخریب اکسیداتیو محافظت می کنند. بادام در بین غنی ترین منابع ویتامین E قرار دارد تنها یک اونس بادام ۳۷ درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تأمین می کند. مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد که مصرف ویتامین E  با کاهش میزان ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و آلزایمر همراه است.

۵ .منیزیم در تنظیم فشار خون مؤثر است

منیزیم موجود در بادام به تنظیم فشار خون نیز کمک قابل توجهی می کند. فشار خون بالا یکی از علل اصلی بروز سکته های قلبی و مغزی و همچنین ابتلا به بیماری های قلبی است. کمبود منیزیم علی رغم اضافه وزن با افزایش فشار خون ارتباط مستقیمی دارد. مطالعات صورت گرفته حاکی از این است که دریافت کافی منیزیم سبب کاهش چشمگیر فشار خون می‌شود. با افزودن بادام به رژیم غذایی می توان منیزیم مورد نیاز بدن را تا حد زیادی تأمین کرد.

6.جلوگیری از نقص های زایمانی

بادام حاوی فولیک اسید است  که در مقابل نقص ها و عیوب زایمانی کمک می کند، فولیک اسید نقش مهمی در رشد سلول های سالم و تنظیم کننده بافتی دارد، بنابراین برای رشد جنین سالم، بسیار مهم است.

7. اعصاب و عضلات

منیزیم موجود در کره بادام، مزایایی را برای سیستم عصبی و انقباضات عضلات به همراه دارد، زیرا مواد معدنی نقش مهمی را در هر دو عملکرد ایفا می کند. همچنین به سوخت و ساز بدن و بافت استخوانی کمک می کند.

8. افزایش هوشیاری فیزیکی

شیر بادام ،از پروتئین های ساخت عضله غنی است. پروتئین ها، رباط ها و بافت های آسیب دیده را بهبود می دهند بنابراین برای ورزشکاران بسیار مفید است و باعث بهبودی خستگی بدن می شود.

9.  افزایش هوشیاری روحی

شیر بادام، غنی از پتاسیم است؛ پتاسیم یکی از انواع مواد معدنی است که در بدن الکترولیت تولید می کند. این الکترولیت ها باعث افزایش حافظه می شوند بنابراین شیر بادام، یک راه طبیعی برای تقویت حافظه است.

10. مراقبت از پوست

روغن بادام به دلیل آن که حاوی اسید لینولئیک گلیسیرید است به عنوان یک مرطوب کننده ی مهم شناخته می شود و ازآن برای جلوگیری از آکنه و همچنین پوست خشک استفاده می شود، همچنین ویتامین E مورد نیاز برای پوست شاداب را فراهم می کند. به عنوان یک ضد عفونی کننده ی خفیف ،برای زخم عمل می کند و همینطور از روغن بادام برای به منظور کمک به رشد عضلات آنها نیز استفاده می شود.

11.  پاک کننده ی آرایش و بهبود دهنده چین و چروک های دور چشم

روغن بادام به عنوان یک پاک کننده ی آرایش طبیعی عمل می کند، چند قطره روغن بادام را روی یک پد پنبه بریزید و آن را به آرامی روی صورت و چشم بمالید، تا آرایشتان پاک شود، همچنین به عنوان یک سرم برای کاهش چروک چشم ،عالی عمل می کند.

12. افزایش رشد مو

بادام ،حاوی مقدار زیادی منیزیم است و یک ماده معدنی ضروری برای داشتن ساقه های سالم است؛ کمبود منیزیم اغلب با ریزش مو مرتبط است، بنابراین مصرف منیزیم از طریق بادام، نه تنها به حفظ عملکرد مناسب بدن، کمک می کند، بلکه باعث رشد مو نیز می شود.

13. روغن بادام شيرين بدليل خاصيت نرم کنندگی و ضد التهاب در کرم ها و پمادها بکار می رود.

14. برای رفع بيماريهای سينه، روغن بادام شيرين را با هم وزن آن عسل و يک زرده تخم مرغ مخلوط کنيد تا  به صورت خمير يکنواختی درآيد و آن را روی سینه های خود قرار دهید.

Filters
Sort
display