Search

آلوها

آلو، آلوچه با نام علمی (Prunus subg. Prunus ): اسم یکی از زیر سرده های ششگانه از سرده ی پرونوس می باشد. آلو در ایران شامل چهار گونه گیاه درختی یا درختچه‌ای خودرو است. در سال‌های اخیر در ایران انواع اصلاح شده ی زیادی از این درخت رواج پیدا کرده است که میوه ی خوراکی آن‌ها به مصرف تغذیه می‌رسد، گروه‌های زیادی از سایر مناطق جهان به ایران وارد شده که به صورت زینتی کاشته می شوند و میوه آن‌ها نیز گاهی به مصرف خوراکی می‌رسد.

آلو، یک میوه ی تک ‌هسته‌ای می باشد که از لحاظ رنگ، شکل و اندازه دارای گونه‌های متفاوتی استآلو ارزش تغذیه‌ای فراوانی دارد. از این میوه هم به صورت خام و هم درون انواع  خوراک  می توان استفاده کرد مصرف آن به صورت خام در بین فرزندانمان از اقبال فراوانی برخوردار است.

* دسته بندی های آلو

دسته بندی های متفاوتی برای انواع آلو ها در نظر گرفته شده است، اما دو گروه اصلی آنها با نام های آلوهای ژاپنی و آلوهای اروپایی شناخته می شوند. آلوهای ژاپنی شکل گرد دارند و شامل آلوی قرمز، آلوی سیاه و آلوی زرد می شوند. اما آلوهای اروپایی یا ایتالیایی از شکل کشیده تری برخوردارند و گاهی اوقات به عنوان آلوی تازه هم  معرفی می شوند. آلوچه ها نیز از خانواده آلوهای بومی اروپا و آسیا هستند. به طور کلی حدود ۲۰۰۰ نوع درخت آلو در سراسر جهان وجود دارد که تنها ۱۰۰ نوع از آن متعلق به آمریکاست.

* معرفی انواع آلو و آلوچه

طعم این میوه ها از ترش تا شیرین متغییر است در تهیه غذاهای مختلفی مانند: مرغ، كوفته، خورشت به، خورشت سیب، خورشت اسفناج و فسنجان به كار می رود، آلو دارای انواع مختلفی است شاملآلو سیاه، آلو سرخ، آلو زرد، آلوچه، آلو بخارا، آلو قطره طلا، آلوی ترش جنگلی، آلو قیصی، آلو مویزی، آلوی کوهی. آلوسگی، آلو برقانی و ... است که تقريبا دارای خواص مشابهی هستند اما آلو زرد يا قطره طلا دارای ارزش دارويی بيشتری است.

- آلو اروپایی

آلو اروپایی نسبتا بزرگ و کشیده است طعم آن نسبت به دیگر آلوها شیرین تر است، به طوری که اغلب تحت عنوان آلو قندی نیز شناخته می شوند. می توان این آلوها را به راحتی در منزل خشک و از آنها برای مدت طولانی نگهداری کرد.

- آلوچه سبز ( آلو سبز )

یا گوجه سبز از انواع آلوهای اروپایی آلو سبز یا آلوچه است که در ایران از طرفداران زیادی برخوردار است، یک آلوی معمولی و بومی فرانسه محسوب می شود. پوست این آلو به رنگ سبز بوده و گوشت آن نیز سبز مایل به زرد می باشد. جالب است بدانید  عطر و طعم آلو سبز فرانسوی بیشتر شبیه به عطر و طعم عسل است.

- آلو قطره طلا، آلو زرد  (بخارا)

یکی از انواع آلوهای زرد، آلو قطره طلا است، درون و بیرون این آلو زرد است. این آلوها آبدار بوده و دارای بافت نرمی هستند. شکل آن کوچک است و  طعم شیرین دارد و در فرانسه برای تهیه چاشنی غذا از آن استفاده می شود. یکی از شیرین ترین انواع آلوها به حساب می آید. آلو قطره طلا در ایران عموما با نام آلو بخارا شناخته می شود و خواستگاه آن در کشور ما بیشتر در مناطق شمال شرقی، شمال غربی و نواحی کوهستانی برخی از استان‌های مرکزی است. کشت این آلو در گذشته های دور بیشتر در مناطق نزدیک به خراسان بوده به همین خاطر هم به آلو بخارا معروف شده است.

آلو قطر طلا حاوی ویتامین های آ- ب - ب۲- ب ۶ پ پ - ث و عناصری مثل کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن فلوئور و گوگرد می باشد، این آلو برای دفع سموم بدن،  فشار خون بالا چربی خون و دیابت توصیه می شود و بهتر است هر روز قبل از صبحانه آن را میل کنید به گوارش کمک می کند، یبوست را تسکین می دهد و سلامت روده ها را بهبود می بخشد.به دلیل وجود ویتامین A سبب تقویت قوه بینایی، پوست و دستگاه ایمنی بدن می شود. به دلیل وجود ویتامین C از عفونت های مجاری تنفسی پیشگیری می کند.آلوی زرد ملین، صفرابر، مسکن عطش، دافع بلغم و تب بر است. برای درمان سردرد قبل از غذا آلوی تازه یا خشک میل شود.

- آلو سانتریزه (سانتروزا)

منشا اصلی پیدایش آلو سانتریزه مناطق اروپایی است، یکی از ارقام درشت و پرطرفدار آلو است که رنگ آن به قرمز کهربایی معروف بوده و بسیار خوشمزه و آبدار است. طعم لذیذ و گوشتی این محصول موجب شده تا در بیشتر غذاها و دسرها مورد استفاده قرار گیرد. مصرف آلو سانتروزا برای پیشگیری از کم خونی، پیشگیری از پوکی استخوان، کنترل فشار خون و حفظ دستگاه گوارش توصیه می شود.

- آلو شابلون

آلو شابلون بومی اروپا و آسیا است. گونه‌‌های متفاوت این میوه برای اولین بار در قرن ۱۹، توسط مهاجرین از آسیا و اروپا به آمریکای شمالی برده شد. آلو شابلون بیشتر به صورت تازه مصرف می شود و می توان آن را به عنوان یک چاشنی خوشمزه به کیک‌ها، سالادها و غذاها اضافه کرد. از این آلو در تهیه کمپوت و مربا نیز استفاده می شود. آلو شابلون خشک شده یکی از منابع خوب آنتی اکسیدان‌ ها است. در طب چینی، آب آلو شابلون خشک به منظور سم ‌زدایی و شادابی بدن بعد از خواب تجویز می شود.

- آلو سیاه

اسم های دیگر آلوسیاه برقوق اجاص قطره طلا قلوب الدجج گوجه برغانی می باشد، یکی از انواع آلوهای ژاپنی آلو سیاه است که در خانواده هلو، شلیل و بادام قرار دارد. طعم آن شیرین است و زمانی که پخته می شود تمام ظرف را به رنگ بنفش در می آورد. پوست این آلوهای خوش طعم و آبدار عموما  قرمز درخشان تا بنفش تیره است و از طبع معتدلی برخوردار می باشد. مصرف آلوی سیاه برای حفظ سلامت استخوان و درمان پوکی استخوان بسیار موثر است و به تنظیم و مقاوم سازی توده های استخوانی در مبتلایان به پوکی استخوان کمک می کند. آلوی سیاه در مبتلایان به خارش بدن مانند خارش پشت، زیربغل، گردن، شانه مؤثر است. از آلو سیاه برای پخت خورش و مرغ و همچنین انواع دسرها نظیر تارت و کیک استفاده می شود.

- آلو و آلوچه قرمز

آلو قرمز چون دارای پوست قرمز روشن است، به این اسم شناخته می شود. برخی از آن­ها، نظیر سانتا روزا، دارای میوه کهربایی بوده و سایر آلوها دارای میوه­ های قرمز و گوشت قرمز روشن هستند. طعم تند پوست آن شیرینی داخل میوه را تعدیل می بخشد هنگام رسیدگی، این آلو بسیار نرم است. بنابراین، برای مسافرت مناسب نیست. قلب فیل نوع دیگری از آلوی قرمز است. همانند سایر آلوها، می­توان از آن برای تهیه مربا استفاده کرد .

همانگونه که اشاره شد آلوچه های قرمز اغلب دارای طعم مناسب و ترش هستند و در تهیه انواع ترشی و لواشک کاربرد دارند. انواع ویتامین و همچنین کلسیم و منیزیم موجود در آلو و آلوچه قرمز برای سلامتی بدن بسیار مفید است. آلو قرمز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که فشار خون را کنترل می کند و خطر سکته ی مغزی را کاهش می دهد.

- آلو برقانی

یکی از آلوهای بومی کشور ایران  آلو برقانی است و عموما به صورت تازه مصرف نمی شود. بلکه خشک شده آن در پخت غذاهایی همچون آش و خورش مصرف می شود. گنجاندن این نوع از آلو به برنامه غذایی مانند دیگر انواع آن برای سلامتی مزایای زیادی دارد و  به پیشگیری از پوکی استخوان و رفع یبوست کمک می کند.

- آلو قیسی

قیسی نوعی از زردآلو است که طعمی شیرین و مطبوع دارد و در بیشتر نقاط ایران یافت می‌شود. البته برگه ی زردآلوی خشک شده را نیز قیسی نامیده می شود که به برگه یا پر شناخته می شود. قیسی از سوغاتی‌های شهرهایی همچون آذربایجان شرقی، تبریز و شاهرود است. علاوه بر این بخشی از قیسی تولیدی ایران به کشورهای همسایه صادر می شود. قیسی آفتابی که از مرغوبیت بالایی برخوردار است، بیشتر در شهرها و مناطق آذربایجان تولید می شود. مربای قیسی آفتابی از دسرهای معروف و پرطرفدار شهر تبریز است. خورش آلو قیسی نیز یکی از خورش های بسیار خوشمزه در ایران به ویژه در مناطق شمالی است.

* آشنایی با خواص کلی آلوها : 

آلو نوع شیرین طبعی سرد و تر دارد و نوع خشک آن بیشتر سرد می باشد. برگ آن سرد و خشک است، از مهمترین خصوصیات آن ، آب و فیبر بسیار زیاد می باشد. در تابستان به علت تعریق فراوان و از دست دادن آب، بدن بیشتر از قبل به مایعات نیاز دارد که این میوه هم مانند دیگر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است. آلو، دردهای فصلی را تسکین می دهد و درد مفاصل را برطرف می کند. آلو، برای حافظه مفید است، رادیکال های آزاد مخرب را از بین  می برد و حافظه ی ما را در شرایط سالمی نگه می دارد

آلو خشک منبع خوبی برای انرژی است اما برای هضم آن زمان زیادی طول می کشد، بنابراین فرد برای طولانی مدت احساس سیر بودن می کند بنابراین با آلو خشک و بخارا  برای کاهش وزن مناسب است و  منبع آلی از فیبر محلول است که به از دست دادن وزن و یا جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند .آلوی خشک منبع خوبی از آهن (آهن گیاهی) است و برای جلوگیری از کم خونی بسیار مفید است. افرادی كه كم خون هستند آلو را به صورت خیس كرده در صبح میل كنند.

Filters
Sort
display