Search

آلوشابلون

یکی از میوه های خوش مزه ی فصل تابستان که همچون شلیل و زردآلو طرفداران زیادی دارد، آلو شابلون یا آلو سیاه است. این گیاه بومی اروپا و آسیا است و مناطق مرطوب بهترین منطقه برای رشد آن است و در این مناطق طعم بهتری دارد و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.

فصل برداشت این آلو مرداد ماه است. اگر زودتر برداشت شود باعث می‌شود کال و نرسیده باشد و اگر دیرتر برداشت شود، ممکن است به دلیل این که زیاد از حد رسیده است له شود و برای مصرف در مهمانی مناسب نباشد.

آلو شابلون بیشتر به‌ صورت تازه مصرف می‌شود و جزعی از میوه های آب دار است که به دلیل وجود آب زیاد در آن، نگهداری سختی دارد. زیرا هر چه رطوبت و آب میوه بیشتر باشد، زودتر خراب می‌شود به همین دلیل این میوه‌ها را بهتر است در مقدار کم خریداری و بعد از مصرف و تمام شدن آن دوباره خریداری کرد یا این که حتما هر کدام را در کاغذ یا روزنامه پیچیده و روی هم قرار نگیرد.

بهتر است آلو شابلون کنار میوه‌هایی همانند سیب و به و گلابی که باعث رسیده شدن باقی میوه‌ها می‌شوند؛ قرار نگیرد، زیرا باعث خرابی این میوه می‌شود. طعم این نوع آلو متغیر است و در هر نوع شیرین و ترش آن در رنگ های زرد، سبز، قرمز، ارغوانی یافت می شود.

 آلو شابلون از میوه های تک هسته ای به شمار می رود. این میوه از خانواده  هلو و زرد آلو است و اندازه های مختلفی دارد. این میوه را نیز می توان همانند سایر میوه های فصل تابستان خشک کرد و در فصول دیگر به ویژه فصل سرما از آن استفاده نمود.

شواهد نشان می دهد در زمان باستان مردم آسیای میانه آلو شابلون را خشک  نموده و مصرف می‌کردند.آلو شابلون در طب اسلامی و ایرانی دارای طبعی سرد بوده و مصرف آن به صورت تازه صفرا بر و سودابر است، از خشکی مزاج و یبوست جلوگیری می‌کند و حرارت درونی بدن را از بین می برد.

آلو شابلون خشک

آلو شابلون خشک یکی از میوه‌های خشک پر طرفدار است. خشک شده ی این میوه در جای خشک و خنک یا در یخچال به‌ مدت 6 ماه قابل نگهداری است. کسانی که تمایل به استفاده از این میوه را دارند می توانند خود در منزل آن را خشک کنند و یا این که آن را هم به صورت اینترنتی و هم در خشکبار خریداری نمایند.

خواص آلو شابلون خشک

آلو شابلون خشک تاثیر زیادی  بر کاهش وزن دارد ولی نکته ی مهم این که کسانی که دارای طبع سرد هستند در خوردن این میوه باید احتیاط کنند. چیپس میوه خشک آلو شابلون دارای ویتامین ها و مواد معدنی همچون ویتامین K و منیزیم، فسفر و پتاسیم است و از استخوان ها محافظت می کند. خواص آنتی اکسیدانی آلو علاوه بر پیشگیری از سرطان، از اکسید شدن خون و گرفتگی رگ ها و در نتیجه سکته ی قلبی جلوگیری می کند؛ آسیب های ناشی از تابش خورشید را  خیلی کم می کند و به رشد سلول ها کمک می کند. قرمز بودن میوه آلو خشک باعث  شده تا آهن بیشتری نسبت به سایر میوه ها داشته باشد.

آلوی شابلون خشک منبع خوبی از آهن است و برای جلوگیری از کم خونی مفید است. ویتامین E موجود در آلو به همراه بتاکاروتن و آنتی اکسیدان به سلامت و شادابی و جوانسازی پوست کمک می کند. یکی از خاصیت های  آلو خشک  سم زدایی است و فیبر موجود در آن به هضم بهتر غذا و در نتیجه تقویت دستگاه گوارش کمک می کند.

از این میوه می‌توان به عنوان قرص کلسیم استفاده کرد. علاوه بر اثرات فوق، فیبر موجود در آلو سبب افزایش رشد و تکثیر باکتری‌های مفید روده شده که این امر مانع از رشد باکتری‌های مضر در داخل روده می‌شود. در عین حال بر اثر تخمیر فیبر در داخل روده، اسید بوتیریک تولید می‌شود که منشا انرژی برای سلول‌های روده است و به ‌این ترتیب به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند.

شابلون خشک برای فشار خون بالا درمان بسیار خوبی است و مواد مغذی برای مغز را فراهم می آورد. مصرف میوه خشک آلو شابلون تأثیر بسزایی در جلوگیر و کاهش مرگ و میر ایجاد شده از این بیماری ها را دارد. فیبر موجود در آلو سبب افزایش رشد و تکثیر باکتری‌های مفید روده شده که این امر مانع از رشد باکتری‌های مضر در داخل روده می‌شود. این میوه ی خشک خستگی مفرط را درمان می کند، باعث حفظ تمرکز بیشتر می شود.

آلو شابلون خشک از بروز یبوست جلوگیری می‌کند که این کار را به دو صورت انجام می‌دهد؛ روش اول به این صورت که آلو شابلون خشک به دلیل فیبر بالایی که دارد با باکتری‌های روده بزرگ واکنش داده و طی عملیاتی حجم مدفوع را زیاد کرده و عضلات روده بزرگ را درگیر خود می‌کنند، روش دوم  این که مواد موجود در آلو شابلون خشک باعث تحریک دیواره‌های روده شده و بر اثر انقباض و انبساط موجب خروج سموم و مدفوع می‌شود.مخلوط آن به همراه آجیل های گرم از سردی آلو کاسته، به عنوان یک مصلح به کار می رود. آلو برای افرادی که مفصل های صدا دار دارند می‌تواند کمک کند تا مفصل هایی نرم و بدون درد داشته باشند.

Filters
Sort
display